H-TRAP 2018, bitēm draudzīgs dunduru slazds

www.h-trap.net

Cena 195 Euro ar PVN

1. BITĒM DRAUDZĪGAIS SLAZDS

Vēlamies pievērst jūsu uzmanību pašreiz tirgū pieejamo dunduru slazdu svarīgam aspektam: to spējai netīši notvert daudzu citu sugu kukaiņus.

Ievads. Infrasarkanā gaisma

Pēdējo 5 gadu laikā tirgū ir guvuši atzinību dunduru slazdi. Dīvainā ierīce, kas izraisīja daudz jautājumu, bet sniedza maz atbilžu, ir kļuvusi par nobriedušu produktu un izpelnījusies atzinību, pateicoties savām kukaiņu ķeršanas spējām.

Dunduru slazds ir paredzēts to kukaiņu pievilkšanai, kuri spēj redzēt infrasarkanos attēlus. Kukaiņus pievelk ar sauli sildīta melnā bumba. Siltajai melnajai bumbai, kuras forma, kustības un izmērs ir tāds pats, kā zirga pēcpusei, ir infrasarkana signatūra, kuru pamana lielākā daļa asinssūcēju kukaiņu, piemēram, dunduri.

“Caurules krāsai var būt negatīva ietekme”

Tiklīdz dunduri ir nokļuvuši uz melnās bumbas, tie tiek novirzīti caurulē, kas atrodas virs bumbas, un nonāk noķerto dunduru krātuvē, no kurienes tie nevar izbēgt.

Vienkārši un uzticami

Caurule parasti ir balta.

Ultravioletie stari

Gaišas krāsas objekti (balti un dzelteni) spēj polarizēt (atstarot) saules ultravioleto starojumu. Ultravioleto gaismu, kas pazīstama arī ar nosaukumu UV-A gaisma, redz liels skaits lidojošo kukaiņu un reaģē uz to. Tie notur ultravioleto gaismu par barību, tāpēc tā viņus pievelk. Vairumam dunduru slazdu caurule ir baltā krāsā.

To lidojošo kukaiņu skaitā, kuri reaģē uz UV-A gaismu, ir arī bites. Bitēm piemīt spēja no liela attāluma saredzēt baltās caurules atstaroto gaismu, tāpēc tās var viegli iekļūt slazda caurulē un tikt noķertas.

Rezultātā H-trap slazdā varētu iekļūt liels skaits bišu. Tirgū pieaug izpratne par bišu populācijas samazināšanos Eiropā.

Pesticīdi ir dramatiski ietekmējuši bišu populāciju, kas ir samazinājusies uz pusi. Ir svarīgi izvairīties no derīgu kukaiņu, tādu kā bišu, iekļūšanas dunduru slazdos.

Zaļā krāsa

Lai panāktu, ka caurule nepievelk derīgos kukaiņus, tās krāsa tika mainīta. Par zaļo krāsu ir zināms, ka tajā krāsotas virsmas neatstaro UV-A gaismu vai arī atstaro to pavisam maz. Tas padara dunduru slazdu praktiski neredzamu, piemēram, bitēm. Mūsu dunduru slazds ar zaļo cauruli ir divu gadu garumā izmēģināts lauka apstākļos.

“Secinājums: zaļas krāsas caurule nepievelk bites”.

Secinājums

Dunduru slazdam jābūt selektīvam un pēc iesējas mazāk pievilcīgam derīgajiem kukaiņiem. Mainot caurules krāsu no baltas uz zaļu, mēs padarām dunduru slazdu neredzamu lielai daļai derīgo kukaiņu un novēršam viņu, tajā skaitā bišu, iekļūšanu slazda sistēmā.

Raksts publicēts Alcochem Hygiene 2013. gada novembrī / izdevums 1.2. Visas tiesības ir aizsargātas. Neviena šā dokumenta daļa nevar tikt pārpublicēta, uzglabāta datubāzē vai jebkurā citā informācijas atguves sistēmā vai publicēta jebkādā formā — elektroniski, mehāniski, ar fotokopēšanas vai mikrofilmas palīdzību — bez raksta autora rakstiskas atļaujas.

Vairāk informācijas:

Alcochem Hygiene
www.h-trap.net

H-trap profesionāla dunduru kontroles sistēma.

Galerija

H-TRAP 2018, bitēm draudzīgs dunduru slazdsH-TRAP 2018, bitēm draudzīgs dunduru slazdsH-TRAP 2018, bitēm draudzīgs dunduru slazdsH-TRAP 2018, bitēm draudzīgs dunduru slazdsH-TRAP 2018, bitēm draudzīgs dunduru slazds

© 2013 SIA Matting